Paslanmaz Panolar

Paslanmaz çelik çeşitli endüstriyel uygulamalarda elektrik ekipman mahfazası olarak güvenilirliği kanıtlanmış bir malzemedir. Paslanmaz çeliğin korozyon dayanımında uygulamanın ortam/çevre şartları, seçilen çeliğin türü ve yüzey işlemi belirleyici öneme sahiptir.

Paslanmaz çeliğin metalik parlak yüzeyi, uygun ortam sağlandığı takdirde, yani yeterli oksijen mevcut ve zengin krom oksidasyonu mümkün olduğunda kendi kendini pasif hale getirir. Bu reaksiyon, yüzeyde yeterli oksijen teması neticesinde kendiliğinden çok çabuk gerçekleşir ve bu şekilde oluşan koruyucu tabaka zamanla kalınlaşır. Yüzeyde korozyona karşı oluşan dayanım mekanik yaralanma halinde kendini onarma yeteneğine sahiptir.

Paslanmaz pano üretiminde kullanılan üretim yöntemide paslanmaz malzemeyle uyumlu olamalıdır. Aksi halde yapılan üretimin kalitesi düşmektedir.

Paslanmaz panolar genel itibariyle işçilik kısmıda önem arz etmektedir. Bu durum için özel üretim yöntemleri kullanılmaktadır.

3faz Otomasyon olarak Paslanmaz Pano imalatınızı yapıp projelendirip ve müşterilerimize teslimatını yapmaktayız. Teslimattan sonra oluşabilecek hatalarında çözümünüde en hızlı şekilde yapmaktayız...